Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

İnsanın, kendine olan güveninin yüzüne yansıyan ifadesi sayılan beyaz dişler, herkesin en büyük hayalidir. Bembeyaz dişlerle gülümsemek, karşımızdaki insanlarda da olumlu düşünceler uyanmasına sebep olur. Günümüzde, estetik diş hekimlerinin uygulamaları ile bu gülüşe kavuşmak hayal değildir. Artık insanlar, diş beyazlatma uygulamalarını yaptırmak için kendilerine özel bütçe ayırıyorlar. Her insanın, doğuştan itibaren genlerinin etkisi ile oluşan bir diş yapısı ve rengi mevcuttur. Bazı kişilerde bu renk, sarı tonlara kadar gidebilmektedir. Bu sebeple, beyaz dişlere sahip olmak için diş hekimlerinin kapısını çalmaktayız.

Herkesin en büyük hayali olan beyaz dişlere sahip olmak, yeni uygulanan son teknikler sayesinde imkansız değildir. İstenen diş beyazlatma işlemine başlamadan önce diş taşı temizliği yapılmalıdır. Yapılan beyazlatma işlemlerinde, diş rengi kendi renginden en fazla birkaç ton açılabilmektedir. Kişilerde oluşan diş sararmaları, bazen dış kaynaklı da olabilir.

Çocukluk döneminde, aşırı antibiyotik kullanmak dişleri sarartan en önemli etkenlerden birisidir. Bu sebeple, çocukluk döneminden itibaren yapılacak bakımlar oldukça önemlidir. Elazığ diş bakımı, alanında kalitelisi işçilik ve uzman kadrosu ile başarılı işlere imza atmayı hedefleyen bir ilimizdir. Beyazlatma seansları, dişlerdeki sararmanın derecesine göre farklılık gösterir. Genel olarak 2-3 seans bu sararmaların geçirilmesinde yeterli olmaktadır.

Diş Beyazlatma İşleminde Uygulama Süreci

İşlemden önce, dişlerin zarar görmemesi adına ağız içerisine koruyucu jel sürülür. Sonrasında sürülen beyazlatma etkisine sahip olan jel, 15 dakikalık periyotlar şeklinde üç sefer tekrarlanır. Seansların bitiminde, dişlerde meydana gelen aşırı hassasiyete karşı koruyucu diş macunu kullanılmalıdır. Seanslardan önce dişler, özel bir pat aracılığı ile parlatılır. Her yapılan seansın sonunda hastaların fotoğrafı çekilerek, beyazlamanın derecesi ölçülür.

Elazığ diş beyazlatma seansları devam ederken, hastaların çay kahve ve sigara tüketimini azaltması veya tamamıyla bırakması gerekir. Ayrıca kırmızı şarap, salçalı yemekler, portakal suyu ve kola gibi boya içeren gıdalardan ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Diş beyazlatma seansları sonunda elde edilen beyazlık, genetik etkenlere rağmen, genellikle olumlu sonuçlar verir.

Diş Beyazlatma Kalıcılığı ve İşlem Süresi

Diş beyazlatma sonrasındaki kalıcılık tamamı ile kişinin, genetik faktörlerine ve uyguladığı temizliğine göre değişkenlik göstermekle beraber, yaklaşık 2-3 yıl arasında sürebilir. Elazığ diş beyazlatma işlemleri genellikle diş doktorlarının muayenehane ortamlarında yapılmaktadır. 45 dakika olarak yapılan işlemler sonucunda, arzulanan estetik bir gülüşe kavuşmak mümkündür. İşlemler için sürülen jellerden sonra dişe uygulanan özel ışınlar ile beyazlatma işlemleri gerçekleşir.

Elâzığ diş beyazlatma fiyatları, Türk diş hekimleri Birliği tarafından her yıl belirlenen tarifelere göre uygulanır. Bazı tip beyazlatma işlemlerinde, muayeneden sonra uygulamaların evde de devam ettirilmesi gerekmektedir. Dişlere sürülen özel maddeler sayesinde beyazlatma sürecinde devamlılık sağlanır. Elazığ diş temizleme işlemlerinde kullanılan yöntemler sayesinde, sağlıklı dişlerle kalıcı ferahlık yaşarsınız.

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemi

Ayrıca farklı bir yöntem olan lazerle yapılan diş beyazlatma işlemleri, zaman sorunu yaşayan kişilerin başvurduğu bir uygulamadır. Dişlere sürülen özel içeriklere sahip jel,UV ışınları veya lazer yardımıyla aktif hale getirilir. Ortalama olarak 1 saat süren işlemden sonra istediğiniz bembeyaz dişlere kavuşursunuz. Bu uygulamalar dişlerde beyazlık ile beraber diş minesini de onararak, bakım sağlar. Elazığ diş bakımı, konusunda uzman doktorları ile hizmet veren bir ildir.

Buradaki jelin içeriğinde mono-hidroksiapatit adı verilen kristaller bulunur. Bu yöntemle, diş düzeyinde gözle görülmeyen çatlaklar kapanmış olur. Beyazlatma işlemi, diş hassasiyeti yaşayan kişilerde de güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Dişlerdeki beyazlığın kalıcı olabilmesi için, dört ila altı ayda bir 1-2 seans aralıklarla işlemler tekrar edilirse, sonuçlar daha kalıcı olabilir. Elazığ diş temizletme fiyatları, dişlerdeki sarılığın derecesi ve beyazlatılacak diş sayısı hesaplanarak kullanıcılara geniş seçeneklerde sunulur. Diş sararmalarının bir diğer nedeni de yaşlılık sebebiyle olan sorunlardır. Dişlerdeki renk atmaları, gelişim bozukluklarına bağlı olarak da oluşur.

Diş Beyazlatma Sürecinin Kişiye Etkileri

Beyazlatma yapılacak kişilerin dişlerinin yüzeylerinin temizliği, Elazığ diş temizleme kliniğinde son derece hijyenik ortamda yapılmaktadır. Daha öncesinde, kanal tedavisi görmüş dişlerde de olumlu sonuçlar veren diş beyazlatma süreci, diğer uygulamalara göre daha uzun seanslar gerektirebilir. Hastaların diş ölçüleri alınarak yapılacak olan işlemlerde, oluşturulan diş plakası uygulanarak beyazlatma işlemi yapılır.

Düzenli bakım ve tedavi işlemlerine tabi tutulmayan dişler, zaman içerisinde iç organlarda hastalıklara neden olabilir. Ayrıca travmalar da dişlerin sararma sonda en büyük etkendir. Sert görünümüne rağmen hassas olan dişler, en ufak bir çarpmadan etkilenerek sararabilir. İçme suyu ve diş macunu gibi florür içeren maddeler de dişlerde sararmaya sebep veren etkenlerin başında yer alır.

Elazığ diş temizletme fiyatları, hastaların estetik dişlere sahip olmaları ve kendilerini iyi hissetmeleri için uygun koşullarda belirlenir. Düzenli bakımlara ve günde en az iki kere fırçalamaya rağmen dişlerdeki sarılık geçmiyorsa; bu durum, genetik faktörlerden kaynaklı görülebilir. Zaman geçtikçe daha da sararan dişlerin rengini açmak için en etkili yol beyazlatma süreci olarak bilinir.

Diş Beyazlatma Uygulamasının Temel Sebepleri

18 yaş itibariyle dişini beyazlatmak isteyen her bireyde uygulanabilen bu uygulama, sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşmak için idealdir. Diş sarılığının; ileriki yaşlarda neden olabileceği hastalıklar ve diğer etmenler göz önünde bulundurularak, gerekli beyazlatma işlemleri uygulanmalıdır. İşleme başlamadan önce dişlerin sağlığı ve çürük durumu incelenmelidir. Hastanın sıcak ve soğuğa karşı hassasiyetinin olup olmadığı tespit edilmelidir.

Diş beyazlatma için hastanın sağlıklı ve düzün diş yapısına sahip olduğuna kara verildikten sonra işlemlere başlanmalıdır. Doğru şartlarda ve koşullarda gerçekleşen diş beyazlatma işlemlerinin bilinen bir zararı olmadığı aksine hem görünüm hem de sağlık açısından yararı olduğu bilinmektedir. Elazığ diş beyazlatma fiyatları, her hasta için değişkenlik gösterdiğinden gerekli incelemeler ve muayeneler sonucunda kesin bir bilgi verilmektedir.

WhatsApp Destek